Blog

Život je sbírka okamžiků

Ano, právě okamžiky tvoří náš život. Je jen na nás, jaké si ve vzpomínkách vybereme. Já mám tu výhodu, že se umím radovat i z těch nejobyčejnějších. A díky tomu mám ze svého života tak velkou radost:-).

A jak to máte vy? Umíte se těšit z vašich prožitých okamžiků? Co třeba právě teď? Jak na vás působí chvíle, kdy čtete tyto řádky, které vás vybízejí k zavzpomínání na všechno možné, co máte za sebou a co je vaší neodmyslitelnou součástí?

Já třeba právě teď poslouchám skvělou hudbu. Sice sedím u počítače a píšu, ale mé srdce tančí. Cítím se velmi svobodná. Dělám, co mě baví. Je to fajn pocit. Mnohé ve mně probouzí. A už je to tady. Myslí mně prolétají první náhodné vzpomínky:-).

Vzpomínám si na svoji první dovolenou s kamarádkami. Na den, kdy jsem stála přímo pod vodopádem a nechala na sebe stékat proudy ledové vody. Ale třeba taky na první noc strávenou na lodi v přístavu. Je toho ale mnohem víc. Velmi silná vzpomínka patří jednomu z mých nejdojemnějších dnů, kdy se narodil můj syn. Ráda vzpomínám i na to, jak jsem poprvé tančila se zavázanýma očima, nebo na jeden z mnoha polibků, který byl však výjimečný svojí situací a také tím, kdo mě právě líbal. Jsou to rovněž chvíle, kdy jsem v dětství poprvé plavala v moři a ve svých ústech ucítila jeho slanou chuť. Mé vzpomínky patří i okamžiku, kdy jsem poprvé zahlédla létající racky nad hlavou. Jejich hravost mě nikdy nepřestane udivovat. A další vzpomínky od moře na sebe nenechávají dlouho čekat. Jsem totiž naprostý vodomil:-). Vzpomínám si, jak jsem skočila z lodi do moře a potopila se kousek pod hladinu. Podmořský život mě vlastně uchvacuje pořád dokola:-).

Mé zážitky mají pokaždé jiný nádech, to je asi všem jasné. Někdy se u nich směju a někdy zase brečím. Se svoji vlastní sbírkou okamžiků jsem však velmi spokojená. Vím, že bez nich bych to prostě nebyla já:-).


Zpět na blog
Lenka Prošková

Lenka Prošková

Jde cestou, kterou si sama zvolila. Baví ji dělat věci jinak než ostatní. Miluje svůj život. Má ráda sebe, svého syna, rodinu i přátele, prostředí, ve kterém žije, a asi všechno, co ji dokola kolem obklopuje. Miluje svobodu, život jaký vede a to i přesto, že je asi každému jasné, že vždycky všechno dokonalé zdaleka není. Lenka je autorka dvou knih pro ženy Všechno má svůj čas a Krásná neznámá. Píše nejen knihy, ale také články, díky kterým se snaží lidi inspirovat ke klidnějšímu a radostnějšímu životu. Má ráda sny a lidi, kteří mají odvahu je následovat.

Její příběh si můžete přečíst zde. Lence můžete napsat na info@lenkaproskova.cz. Najdete ji i na Facebooku.