Blog

Žila jsem již před staletími

Je půlnoc. Zrovna otáčím poslední stránku další zajímavé knihy. V mysli mě napadá, že bych se vám o ní měla zmínit. Ano, její název se skrývá v nadpisu tohoto článku. A jak už jeho znění napovídá, jedná se o knihu věnovanou tématu regrese. Toto téma je pro mě velmi zajímavé. Jestli máte podobné sympatie, nemůžete tento příběh minout.

Jen v krátkosti. Kniha vypráví o novinářce, která se rozhodla napsat o návratu do minulosti. Vůči regresi je dost skeptická. I přesto se nechává zkušeným odborníkem uvést do hypnotického transu. Tím se spustí hned celá lavina vzpomínek, jenž se odehrávají za vlády krále Jana z Walesu. Historický příběh je chvílemi velmi drsný, ale samozřejmě v sobě skrývá i velký kus romantiky. Zajímavé je, jak se její minulý život prolíná v postavách, které ji obklopují v přítomnosti.

Tento silný a napínavý příběh mě několikrát přiměl k zamyšlení nad svým vlastním životem. Tedy lépe řečeno nad svými vlastními životy. Ano, i já věřím v reinkarnaci a jsem přesvědčena, že toho mám už spousty za sebou.

Proč?

Myslím, že k tomuto přesvědčení jsem došla ve svém nynějším životě už mnohokrát. Nejsilnější uvědomění mě zasáhlo v době, kdy jsem řešila své rozpadající manželství. Tenkrát jsem dostala hned několik znamení, že to, co se mi děje, je jen reakce na můj předešlý život. Je to sice už několik let nazpátek, ale i tak vím, že je toto přesvědčení pravdivé. Kdo ví, co jsem tehdy prováděla. Jen doufám, že jsem se poučila natolik silně, že tentokrát jsem vše ustála tak, aby mě nic podobného dále nepronásledovalo:-).

Regresi jako takovou jsem nikdy nepodstoupila. Ano, zajímá mě, ale vyvolává ve mně jistý respekt. Jak všichni víme, stát se může všelico. Možná i to, že jednoho dne najdu dostatek odvahy a něco podobného podstoupím. Třeba se pak dozvím odpovědi na otázky, které v sobě nosím. Nicméně teď na to připravena ještě ani zdaleka nejsem. A jak to máte vy?


Zpět na blog
Lenka Prošková

Lenka Prošková

Jde cestou, kterou si sama zvolila. Baví ji dělat věci jinak než ostatní. Miluje svůj život. Má ráda sebe, svého syna, rodinu i přátele, prostředí, ve kterém žije, a asi všechno, co ji dokola kolem obklopuje. Miluje svobodu, život jaký vede a to i přesto, že je asi každému jasné, že vždycky všechno dokonalé zdaleka není. Lenka je autorka dvou knih pro ženy Všechno má svůj čas a Krásná neznámá. Píše nejen knihy, ale také články, díky kterým se snaží lidi inspirovat ke klidnějšímu a radostnějšímu životu. Má ráda sny a lidi, kteří mají odvahu je následovat.

Její příběh si můžete přečíst zde. Lence můžete napsat na info@lenkaproskova.cz. Najdete ji i na Facebooku.