Blog

Jak se naučit žít

Jedna z mých kamarádek mi zapůjčila knihu s velmi lákavým názvem Den, kdy jsem se naučil žít. Napsal ji Laurent Gounelle. Tento autor rozhodně patří mezi mé velké oblíbence. Vřele všechny jeho knihy doporučuji. Pokaždé v nich najdete velmi poutavý příběh.

V této knize se dočtete, jaké to je, když vám jednoho krásného dne někdo oznámí, že brzy zemřete. Toto téma nemusí být vůbec smutné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Asi můžu prozradit, že ani nikdo nezemře. Jde především o dlouhou cestu za sebepoznáním, o přehodnocení vztahu k druhým, ke světu a hlavně k sobě samému.

Co říkáte? To zní zajímavě, že ano?

Moc se mi líbila hlavně ta část, kdy se Jonathan (hlavní postava knihy) rozhodl vykonávat dobré skutky. Začal tak kolem sebe rozlévat radost. Ta měla tu úžasnou moc, že přeměnila jeho okolí v mnohem šťastnější.

Nepřipomíná vám to tak trochu můj předchozí článek Dárek? Jonathan byl sice mnohem odvážnější, protože vyjadřoval slovní pochvalu nebo dával opravdové fyzické dárky, což je určitě mnohem náročnější než se jen na někoho usmívat. Ale nějak se začít musí, ne? Hlavní je ten nádherně hřejivý pocit, který se ve vás při podobné situaci usídlí:-).


Zpět na blog
Lenka Prošková

Lenka Prošková

Jde cestou, kterou si sama zvolila. Baví ji dělat věci jinak než ostatní. Miluje svůj život. Má ráda sebe, svého syna, rodinu i přátele, prostředí, ve kterém žije, a asi všechno, co ji dokola kolem obklopuje. Miluje svobodu, život jaký vede a to i přesto, že je asi každému jasné, že vždycky všechno dokonalé zdaleka není. Lenka je autorka dvou knih pro ženy Všechno má svůj čas a Krásná neznámá. Píše nejen knihy, ale také články, díky kterým se snaží lidi inspirovat ke klidnějšímu a radostnějšímu životu. Má ráda sny a lidi, kteří mají odvahu je následovat.

Její příběh si můžete přečíst zde. Lence můžete napsat na info@lenkaproskova.cz. Najdete ji i na Facebooku.