Blog

Čtyři podoby lásky

V těchto dnech si s rodinou užívám jednu z našich obvyklých letních dovolených. A jak už bývá mým zvykem, i na tuto dovolenou si s sebou beru nějaké to zajímavé počteníčko. Tentokrát je to kniha Ten, který si všímal od Andyho Andrevse.

Napadlo vás někdy, že každý člověk vnímá lásku úplně jiným způsobem? Možná ano. Možná ne. Láska je největší lidská potřeba. A právě skrze tuto knihu ji můžete zase o něco lépe pochopit:-).

Poznáte v ní čtyři způsoby, jak dávat lásku správně najevo. Každý tento způsob navíc autor přirovnává k určitému zvířátku, což je nejen velmi zábavné, ale také to slouží k mnohem lepšímu zapamatování.

První způsob, jak potřebujeme projevovat lásku, je pomocí skutků. Tento typ člověka autor přirovnává ke zlaté rybce, protože té ke spokojenosti docela dobře postačí, když ji nakrmíte a sem tam ji vyčistíte vodu v akváriu.

Druhý způsob je pomocí pochvaly či ocenění, což odpovídá štěňátku, které nejvíce odměníte pochvalou či nějakým malým pamlskem.

Třetí způsob je pomocí doteku. Napadla vás kočka? Ano:-). Přesně toto zvířátko je to, které ze všeho nejvíce touží po pohlazení a pomazlení.

Čtvrtým a posledním způsobem je láska projevovaná pomocí stráveného času. Tuto potřebu autor přirovnává ke kanárkovi, který údajně ze všeho nejvíce ocení, když se jeho blízký člověk pohodlně usadí vedle jeho klece a zaposlouchá se do jeho nádherného zpívání.

No uznejte sami, není to skvěle vymyšlené:-)?

Všechny typy se dají podle autora samozřejmě všelijakými způsoby kombinovat.

Teď by určitě chtělo najít si trochu klidu a o potřebách svých i svého protějšku alespoň v krátkosti popřemýšlet. Důležité však je, abyste mu i sami za sebe sdělili, za jaký typ se považujete. Pak se možná konečně dočkáte přesně takového projevu lásky, o kterém tolik sníte:-).

Možná jste zvědaví, za jaký typ považuji sama sebe. Přemýšlela jsem o tom docela dlouho. Musím uznat, že dokážu ocenit asi všechny zmíněné způsoby. Ze všeho nejvíce se ale rozhodně ztotožňuji s kočkou. Dotek je pro mě zřejmě ze zmíněných způsobů projevu ten nejdůležitější:-).


Zpět na blog
Lenka Prošková

Lenka Prošková

Jde cestou, kterou si sama zvolila. Baví ji dělat věci jinak než ostatní. Miluje svůj život. Má ráda sebe, svého syna, rodinu i přátele, prostředí, ve kterém žije, a asi všechno, co ji dokola kolem obklopuje. Miluje svobodu, život jaký vede a to i přesto, že je asi každému jasné, že vždycky všechno dokonalé zdaleka není. Lenka je autorka dvou knih pro ženy Všechno má svůj čas a Krásná neznámá. Píše nejen knihy, ale také články, díky kterým se snaží lidi inspirovat ke klidnějšímu a radostnějšímu životu. Má ráda sny a lidi, kteří mají odvahu je následovat.

Její příběh si můžete přečíst zde. Lence můžete napsat na info@lenkaproskova.cz. Najdete ji i na Facebooku.